Image
ТЕРНIВСЬКИЙ ПРОФЕСIЙНИЙ ГIРНИЧИЙ ЛIЦЕЙ
ПІДГОТОВКА КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИЧИХ КАДРІВ

Електрослюсар підземний

Кваліфікаційна характеристика робітника. Кваліфікація - 3-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує монтаж, демонтаж, ремонт, випробування, здає в експлуатацію та технічне обслуговування нестаціонарні насосні установки, дільничні вуглесосні установки, повітроводи, протипожежні та дегазаційні трубопроводи, шахтові вагонетки, електровози, гіровози, дизелевози, канатно-кресельні і надґрунтові дороги, стрічкові конвеєри з шириною стрічки до 900мм, скреперні конвеєри, бурові верстати, перекидачі, живильники, штовхачі, лебідки з діаметром барабана до 1000мм, обладнання розвантажувальних ям, вентилятори часткового провітрювання, установки для очищення вагонеток, обладнання для нагнітання води в пласт, низьковольтні кабельні мережі, місцеві заземлення електроапаратів та установок. Виконує роботи відповідно до Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕ) з додержанням норм безпечної експлуатації електроустановок в обсязі вимог до ІІ групи з електробезпеки. Відбирає проби масла та його заміняє в обслуговуваному обладнанні. Керує електровозами при їх пересуванні під час ремонту. Проводить електрогазозварювальні роботи в шахті. Виконує інші роботи аналогічної складності та роботи під керівництвом електрослюсаря вищої кваліфікації.

Повинен знати: призначення конструкції, принцип роботи, норми та обсяги технічного обслуговування; вимоги до монтажу, регулювання, приймання та випробування машин, механізмів та пристроїв, правила і способи проведення цих робіт; будову і призначення контрольно-вимірювальних приладів, інструментів та правила використування ними; будову і правила технічної експлуатації низьковольтних електроустановок; правила поведінки робітників у шахтах; основи електротехніки; слюсарні і монтажні роботи.

Кваліфікаційна характеристика робітника. Кваліфікація - 4-й розряд

Завдання та обов'язки. Проводить монтаж, демонтаж, ремонт, налагоджування, випробування; здає в експлуатацію та технічне обслуговування машин, механізми та інше обладнання, застосовуване в очисних, підготовчих вибоях, машин типу "Хаусхер" на ремонті гірничих виробок, вулканізаторів типу "ВІН-1 А", підіймальних машин (лебідок) з діаметром барабана більше 1000мм, стаціонарних водовідливних установок, вуглесосних установок, центральних гідропідйомів, стрічкових конвеєрів з шириною стрічки понад 900 мм; шахтових холодильних установок, завантажувальних пристроїв скіпових підйомів, вантажолюдських монорейкових і канатних доріг, самохідних вагонеток, обладнання високовольтних підстанцій, дільничного пилогазового захисту та температури повітря, високочастотних установок зв'язку і аварійного сповіщення, тягових і перетворювальних підстанцій, зарядних пристроїв, засобів сигналізації та освітлення, розподільних абонентських кабельних та телефонних мереж, розподільних шаф і коробок, прохідних муфт, телефонних апаратів, тролейних мереж. Проводить зарядження акумуляторних батарей з встановленням їх на зарядні столи і електровоз; перевірку стану акумуляторних батарей; доливання або заміну електроліту. Виконує роботи відповідно до Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕ) з додержанням норм безпечної експлуатації електроустановок в обсязі вимог до ІІІ групи з електробезпеки. Перевіряє, ремонтує, налагоджує дихальну апаратуру РВЛ-1 і Р-34. Виконує стропильні і такелажні роботи під час монтажу та ремонту обладнання, оброблення, з'єднання та зварювання стиків гумово-тросових стрічок, обслуговування та ремонт електричних пресів. Перевіряє час спрацювання апаратів захисту при витіканні струму на землю; перевіряє та налагоджує величини вставки максимального струмкового захисту фідерних автоматів і пускачів, ремонт та випробування посудин і трубопроводів, що працюють під тиском. Проводить електрозварювальні роботи в стовбурах. Виконує інші роботи під керівництвом електрослюсаря вищої кваліфікації.

Повинен знати: конструкцію, технічні характеристики та принцип роботи обслуговувальних машин, механізмів та іншого обладнання; правила випробування машин і механізмів; основи електротехніки; класифікацію кабелів та електротехнічних матеріалів; правила вимірювання та випробування ізоляції, ємкості та електричного опору кабелів; способи відновлення деталей, допустимі навантаження на працюючі деталі, вузли і механізми; профілактичні заходи щодо запобігання поломок і аварій; технічні умови на ремонт, випробування та здавання обладнання, правила вмикання і вимикання струму високої напруги; комутацію електропідстанцій; розрахунок та вибір проводів і кабелів; порядок монтажу силових електроапаратів; вимоги до монтажу, регулювання, прийняття та випробування монтованого обладнання машин, механізмів, правила і способи проведення цих робіт; будову і правила технічної експлуатації високовольтних електроустановок; технологію виготовлення гумово-тросових стрічок, зчалювання і варіння стиків, властивості гуми і клеїв.

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника
професійно – технічного навчального закладу

Контактна інформація

Адреса:  Україна, Дніпропетровська обл., м.Тернівка, вул. Маяковського, 24

 

Телефоний зв’язок та електронна пошта:

 

E-mail: tpgl@i.ua