Якщо тебе затримали працівники міліції, запам’ятай!

2014-17Для затримання особи у правоохоронців мають бути законні підстави, наприклад:
1) підозріла поведінка за появи наряду міліції (намагання втекти чи переховатися);
2) підозра у вчиненні правопорушення чи встановлений факт його вчинення;
3) перебування в громадських місцях у стані сп’яніння;
4) зовнішній вигляд особи, який ображає людську гідність;
5) дії особи, які можуть завдати шкоди оточенню, їй особисто.
-     не тікай і не чини опору працівникам міліції;
-    про затримання мають бути негайно повідомлені твої батьки або особи, які їх замінюють незалежно від того у ролі кого ти потрапив до міліції (потерпілого, правопорушника, свідка);
-    знай свої права. Ти маєш право знати підстави та мотиви затримання. Правоохоронці обов’язково повинні пояснити тобі твої права.
-    працівники міліції мають право затримати підозрілого неповнолітнього тільки на три години для з’ясування особи. Відлік часу починається з моменту складання протоколу про затримання;
-    при складанні протоколу про затримання необхідно давати про себе правдиву інформацію (прізвище, ім’я , по-батькові, дату народження та домашню адресу). Це допоможе швидше знайти твоїх батьків, які є твоїми законними представниками. Якщо ти замовчуватимеш відомості про себе чи говоритимеш неправду, тебе можуть помістити до дитячого приймальника – розподільника до встановлення твоєї особи.
-    перед тим, як підписати протокол, уважно прочитай його. Зверни увагу на його зміст та зазначені в ньому дату і час твого затримання.
-    у разі необхідності тобі зобов’язані надати медичну допомогу. Ти маєш право зателефонувати батькам.
-    у камері попереднього слідства тебе не повинні тримати разом із дорослими.
-    при допиті повинна бути обов’язкова присутність твоїх батьків, адвоката, педагога, лікаря; які є твоїми законними представниками.
-    у разі скоєння тобою правопорушення, через 72 години тобі має бути пред’явлено звинувачення.
Результат твого затримання залежить від того, яке діяння вчинено та причин затримання. У разі вчинення тобою адміністративного проступку на тебе покладатиметься зобов’язання попросити вибачення у потерпілого або буде внесено попередження, догану чи сувору догану, або передано під нагляд батьків чи педагогічного колективу. В окремих випадках до тебе можуть застосовуватися й інші адміністративні стягнення, наприклад, штраф, конфіскація предмета, що є знаряддям правопорушення, тощо.
Якщо ж твої дії містять ознаки злочину, то подальшу твою долю вирішуватиме суд.
Варто пам’ятати, що будь яке протиправне діяння завжди карається законом. Та якщо ж тобі довелося побувати в міліції в будь-якій ролі (свідка, потерпілого або правопорушника), головне для тебе - зробити правильні висновки.