Юрист

 

Праця неповнолітніх


       

fh

Сьогодні досить багато дітей бажають працювати влітку, під час канікул або поєднуючи навчання з працею. За законом не допускається прийняття на роботу осіб молодше шістнадцяти років (ст. 188 КЗпПУ). Як виняток, за згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть прийматись на роботу особи, які досягли п'ятнадцяти років.Тому у Кодексі законів про працю України є уточнення, що для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров'ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час по досягненні ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює. Тому, якщо Вам не виповнилось 16 років і при прийнятті на роботу від Вас не вимагають дозволу батьків на працевлаштування – така праця є незаконною і Ваші права не захищатимуться.

Правова відповідальність батьків

 

«Всі шкільні проблеми стоять і перед сім’єю,

усі труднощі, які виникають у складному процесі

шкільного виховання сягають своїм корінням у сім'ю».

В.О. Сухомлинський

Питання виконання батьками обов’язків щодо належного виховання, відповідальності за виховання, навчання і розвиток своїх дітей завжди були актуальними й важливими. Те, що дитина набуває у родині, вона зберігає на протязі всього свого життя. Виховання – процес організованого та ціле направленого впливу на особистість та поведінку дитини. Найхарактернішими причинами та умовами скоєння правопорушень серед дітей є низький рівень сімейного виховання та спілкування, тому перед юридичною наукою і практикою пос

юрист

тає питання регулювання батьківської відповідальності в нових умовах, коли половина сімей розпадаються, батьки зайняті зароблянням грошей, не мають можливості приділяти дітям досить часу, тощо. У зв’язку з чим важливо закріпити у правових нормах обов’язки батьків та гарантії їх реалізації.

Витяги з нормативно-правових актів України щодо прав, обов’язків та відповідальності батьків по вихованню дітей:

Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх

 «Відповідальність – мужність мати справу з усіма наслідками своїх справ»
На жаль, сьогодні, серед тих, хто скоює злочини, є чимало неповнолітніх, які по кримінальному законодавству мають особливий правовий статус.

Якщо тебе затримали працівники міліції, запам’ятай!

Для затримання особи у правоохоронців мають бути законні підстави, наприклад:
1) підозріла поведінка за появи наряду міліції (намагання втекти чи переховатися);
2) підозра у вчиненні правопорушення чи встановлений факт його вчинення;
3) перебування в громадських місцях у стані сп’яніння;
4) зовнішній вигляд особи, який ображає людську гідність;
5) дії особи, які можуть завдати шкоди оточенню, їй особисто.