новини 2017

Українська держава - її історія і сучасність

 

   З 22.05.17 по 26.05.17  в ліцеї проходив тиждень класного керівника, присвячений українській державності.

 

kg1

22.05.17. Льовкін І.В. провів класну годину на тему «Державність». Класну годину почали з історії існування держави, поняття  держава козаків, відродження  держави ,  об’єднання УНР та ЗУНР. Учні підготували розповідь про державні символи  : герб, прапор, гімн та їх історію виникнення і прийняття Верховною Радою, їх значення в нашому суспільному житті. Згадали всіх президентів, які керували Україною з часів незалежності країни, прем’єр міністрів та голів Верховної ради. Після розповіді  про український гімн учні встали і заспівали гімн України. Активну участь в обговоренні державних символів прийняли участь Закопайло Дмитро, Завірюха Володимир, Мартинов Микита та Кривенко Максим.

 

kg4

23.05.Бабіна В.В. присвятила класну годину державності  України.  Валерія Вікторівна і хлопці розповідали про державні символи, архітектуру, культуру, традиціях та звичаях українського народу, визначних місцях України. Згадали знаменитих українських поетів, співачок. Ділилися враженнями.

kg2

 

kg3

 

25.05.17  Венту О.В. провела   виховну годину , присвячену Україні, яка почалась з звучання пісні української  « Рушник», згадали всі часи існування України до незалежності та період незалежності України з 1991 року, основні документи, які були прийняті ВР України. Учні читали напам’ять  вірші про державні символи України , була проведена вікторина «Що ми знаємо про Україну». На уроці  Оксана Василівна формувала національну свідомість та належність до рідної землі, виховувала почуття патріотизму.


kg5

25.05.17. Загорська О.А. провела  позакласну годину на тему « Нам берегти Украину, соборну, єдину».

Тиждень Європи

   З 15.05.17 по 19.05.17 в рамках тижня Європи в ліцеї були проведені наступні заходи:  

te1

   16.05.17. Льовкін І.В. провів класну годину на тему: «Державність», де поєднав державні символи України з символами Європи, як проходить європейська інтеграція в Україні. Учні приймали активну участь в підготовці та обговоренні даної теми.
   18.05.17. Венту О.В. провела класну годину на тему: «Україна - це центр Європи», де згадали, який історичний шлях пройшла Україна за всі роки існування і чому вибрала шлях до Європи. На уроці використовувала різні методи і прийоми: вікторина «Що ми знаємо про Європу», гра «Назвіть столицю країни Європи», розповідь учнів про Європу, відео, багато віршів прозвучало про Україну з вуст учнів. Вся класна година була пронизана виховними моментами любові і поваги до України.

te2
     19.05.17. Орлова З.В. розповіла про співпрацю України з Європою зокрема відвідування інженерно - педагогічного колективу виставок Європейського обладнання, яке використовується на шахтах ДТЕК «Павлоградвугілля», хлопці познайомилися з прайс-листами виставок, розповідали про Європейські фірми, які випускають шахтне обладнання. Викладач провела віртуальну подорож по країнам Європи, де познайомила з гірничодобувною промисловістю, шахтним обладнанням таких країн Європи як Німеччина, Польща, Румунія, Чехія, Болгарія та їх використання на шахтах ДТЕК «Павлоградвугілля».

te4
    19.05.17. Рибак Л.Д. і Валова О.Н. в бібліотеці провели круглий стіл з учнями на тему: «Інтеграційні процеси в Україні. Асоціація України з ЄС ». Звернули увагу учнів на такі поняття як, інтеграція, Копенгагенські критерії, європейські цінності, економіка, освіта та охорона здоров'я в країнах ЄС, безвізовий режим, можливості українців, а також процес вступу в ЄС.


te3

   Хлопці висловлювали свої думки з приводу безвізового режиму і вступу України в ЄС. В кінці заняття Рибак Л.Д. прочитала вислів з поеми «І мертвим і живим» Т.Г.Шевченко «Учитесь, читайте,і чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь».

День пам'яті та примирення

         В рамках 72-ї річниці перемоги країн Антигітлерівської коаліції над нацистською Німеччиною під час Другої світової війни в ліцеї було проведено ряд заходів, присвячених цим подіям.

i1

        Для учнів першого курсу був проведений урок, присвяченій вкладу українського народу в перемогу над Третім Рейхом під час Другої світової війни на якому були згадані героїчні дії українців і найбільш важливі події Східного фронту.

i2

         Учні другого курсу взяли участь в бесіді, присвяченій тому як змінилася політична карта Європи після закінчення війни. Так само учень групи 1-15 Нікітін Владислав зробив доповідь на цю тему.

 

 

Другі в фіналі обласної спартакіади!

      18 травня на базі ВПУ-17 м. Дніпра проходив фінал  обласної спартакіади  з футзалу серед учнів ПТНЗ.

    На спортивному майданчику зустрілись команди чотирьох учбових закладів області: Покровський професійний ліцей,Нікопольський професійний ліцей, Дніпродзержинський професійний ліцей та Тернівський професійний гірничий ліцей.

fz

У нелегкій боротьбі наша команда посіла  ІІ почесне місце та була нагороджена дипломом.

   Честь ліцею захищали: Емельянов Роман, Шолгін Владіслав, Шинкаренко Андрій, Подольний Вадим, Колісник Нікіта, Колісник Ігор, Аносов Владислав, Емельянов Ілля, Корніенко Максим, Бондаренко Евген, Дем’яненко Владислав.